Paragraf kitabı çözmek yerine ne yapmalıyım

Arkadaşlar merhaba çıkmış paragraf soruları ve türkçe denemeleriyle devam etsem daha mı doğru olur? Şubat ayına kadar haftada 2-3 türkçe denemesi ve çıkmış paragraflar şubattan sonra da her gün türkçe denemesi çözmeyi düşünüyorum. fikirlerinizi alabilir miyim?

1 Beğeni

Merhaba, bana kalırsa bu şekilde plan yapacağınıza bu dönem çalışma programınıza günlük paragraf çözme ekleyin. Günde 1 saat de olsa paragrafa ayırmakta fayda var. En azından bir tane iyi paragraf kitabı bitirin. Bitirdikten sonra belki çıkmış sorulara yönelebilirsiniz. Zaten sonrasında paragraf denemesi çözmenize gerek yok. Yani sınava yakin kendinize uygulanacağınız denemelerin içindeki paragraf sorulari deneme mantığı için yeterli olacaktır ama yine de eksik hissederseniz mesela haftanın uygun bir vaktinde erken kalkıp kendinize süre tutarak paragraf denemesi uygulayın.

1 Beğeni

Hocam ben derece yapmış bir ögrenciyi dinledim geçen kız şey dedi benim paragrafım maalesef çok kötüydü ve çözmeyi bırakmıştım daha sonra ise şimdiye kadar çıkmış bütün paragraf sorular gibisinden bir kitap almış sadece ondan çözerek ilerlemiş

Ben de aksini iddia etmedim. En azından sınava kadar 1 paragraf kitabı- bence düzeye göre değişir bu sayı da az- bitirilmeli. Bu çıkmış soruları da içerebilir mesela nitelikli bir yayındaki iyi sorulari da. Ama bitirilmeli. Ama tamamı çıkmış sorular çözülmeyecekse paragraftan yine bir kitap bitirilip sonra çıkmış sorulara neden bakılmasın. Aslında buradaki mantık şu paragraf sorusu çözmek.:slight_smile: