Hibrit Eğitim Modeli

Karma öğrenme veya hibrit öğrenme modeli yada karışık öğrenme olarak da biliniyor. Harmanlanmış öğrenme en sade tanımıyla belirtmek gerekirse geleneksel eğitim metodunun çevrimiçi (online) eğitim materyalleri ile zenginleştirilmesi yani harmanlanması olarak tanımlanmaktadır. Kullanılan teknolojilerin yanı sıra farklı eğitim felsefelerinin geleneksel öğrenme ortamında birlikte kullanılması da harmanlanmış öğrenme olarak tanımlanmaktadır.

1 Beğeni

Deneyecekler ptesi günü kısmi olarak açılacak bakalım nasıl olacak karışık eğitim

1 Beğeni

Bu sene de eğitim konusunda sıkıntı yaşayacağız evlerde ders anlamak ve çalışmak çok zor oluyor. Bu sene ilk defa sınava gireceğim bakalım ne olacak

1 Beğeni

Tam olarak bu Pazartesi hangi sınıflar ders başı yapacak?

Arkadaşlar mesajlarınızı okudum ve size şöyle bir dönüş yapabilirim, endişelerinizi anlıyorum ama çok da endişe edecek bir durum yok aslında. Biliyorsunuz bu sanal derslik olarak yaygınlaşan eğitim modeli ve bu modelde ders veren merkezi sınava hazırlanan pek çok öğrenciyi destek olan kurs, dershane gibi kurumlar ülkemizde birkaç senedir işlevsel bir şekilde faaliyet gösteriyorlar. Pandemi doneminden önce de varlıklarını sürdürüyorlardı, pandemi döneminde kendilerine yeni rakipler katarak yaygınlaştılar. Bu da bir alternatif tabi. Pek çok öğrenci ya da dışarıda aktif olarak çalışan ama aynı zamanda eğitim alan birey bu tempolarını sürdürmek için evden uzaktan eğitim modeline geçtiler ve hatta pek çoğu da bunun kendilerine çok şey kattığını düşünüyorlar. Sizler de bu dezavantaj durumu avantaja dönüştürebilirsiniz. Herhangi bir örgün kurumda bile mevcudiyetten dolayı eğitim imkanları yetersiz kalıyor. Yani etkileşimli bir model arıyorsanız ve tabi teknolojiye erişme imkanınız varsa oturduğunuz yerden pek çok imkana sahip olarak, vakit ve nakit kazanarak bu işi beraber yürütebilirsiniz. Bu yüzden bizler de buradayız. Yani bizi izlemeyi devam edin. :slight_smile:

1 Beğeni