Denemelerde baraj altı yapıyorum

merhaba denemelerde baraj altı yapıyorum geçen sınava girdim barajı geçemedim matematik çalışarak bir kaç net yapabiliyorum artık matematikten ama paragraf çözüyorum 25 yanlış çıkıyor doğrum yok gibi nasıl yükseltebilirim bunu , nasıl bir çalışma izlemeliyim paragraf kısmında dershaneye gidecek durumum yok şuan ne yazık ki youtube de yetiyor şu anlık zaten şimdiden teşekkür ederim taktikleriniz için

2 Beğeni

Türkçeden hergün paragraf çözüp bir yandan da dil bilgisinden eksiklerini kapatarak netlerini arttırabilirsin.Daha sonra da sık sık türkce denemesi çözmelisin. Matematik için tyt de en onemli konu problemler onlara ağirlık vermelisin bence.

2 Beğeni

Öncelikle hoşgeldin bunun tek taktiği eksik olduğun derslerden bolca konu anlatım ve soru çözmen gerekiyor nekadar çok soru okadar başarıya yaklaşman anlamına geliyor. Çözemediğin sorular olurdaysa buradan sorularını ekler çözümünde destek alabilirsin.

2 Beğeni

Merhaba. Öncelikle paragraf sorularını nasıl okuduğun çok önemli. Biliyorsun ki sınavda bizim için önemli olan olabildiğince kısa sürede dikkatli bir şekilde soruları okuyup çözümlendirmek. Dolayısıyla eksikliklerinden biri dikkatsizlik yapmak olabilir mi? Çünkü bazen sorularda bizi ufak tefek şaşırtmacalarla yanıltıyorlar, bu yüzden de soru kalıplarına dikkat etmek gerekiyor. Bir önerim olarak kabul edersen önce soru kalıbını okuyup daha sonra paragrafa odaklanmak daha sağlıklı çözüme ulastıracaktır seni. Paragrafı biz altını çize çize okumayı tercih ederiz ama bu çoğu zaman dikkat dağıtıcı olabiliyor onun yerine anahtar kavramları kutucuk içine almalısın. Soruda senden ne istediği önemli.
Paragraf, Türkçe’de ayrı bir konu olarak yer tutuyor. Paragraf sorularına nasıl yaklaşmalıyız gibisinden bir kaynak ya da bir ders notu edinebilirsin. Mesela bu paragrafın ana fikri nedir gibi bir soruda yanıt daima paragrafın son veya son iki cümlesindedir. Onun dışında buraya soru atabilirsin örnek üzerinden göstererek sana mantığını anlatabilirim.
Diğer bir önerim ise paragraf konusunda yeni sınav sistemine uygun çok önerilen bir kaynak edinip günlük 1 saat paragraf çözmen olacaktır. Bunun dışında sevdiğin tarzda seni sıkmayan, sürükleyen bir kitabi her gün uykudan yarım saat önce okuyabilirsin böylece okuma ve anlama hizin da artacaktır.

cevaplarınız için çok teşekkür ederim şuan paragraf hız sorularını çözüyorum bundan sonra ne tavsiye edersiniz

1 Beğeni

Limit yayınlarını tercih edebilirsin.

1 Beğeni

Rica ederiz, dediğim gibi çözemediğin soruların için buradan takviye isteyebilirsin. Özellikle ben Türk Dili ve Edebiyatı eğitimi almış biri olarak sana paragraf veya dilbilgisi konularında yardımcı olabilirim. Bu arada paragraf ile ilgili olarak ‘‘paragrafın şifresi, paragrafın ritmi, limit jet paragraf ve palme yayıncılık paragraf’’ kaynaklarının iyi olduğunu duymuştum.

2 Beğeni