Arkadaşlar Kitap Önerilerinizi Bekliyorum

Arkadaşlar merhabalar. Bu sıra çocuk edebiyatından çeşitli incelemeler yapıyorum da sizleri küçüklüğünüzde etkileyen, hayata bakışınızı değiştiren veya geliştiren kitap veya kitapları paylaşabilir misiniz benimle?

1 Beğeni

İzninizle ben size iki kitap önermek istiyorum. Çocuklarım vesilesiyle okuma fırsatı elde ettiğim yazar Samed Behrengi’nin pek kıymetli iki eseri.
1.Küçük Kara Balık
2.Bır Şeftali Bin Şeftali
Naçizane fikrimdir, tavsiye ederim.

1 Beğeni

Bu pek kıymetli öneriniz için yürekten teşekkür ediyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Rica ederim farklı önerileri ben de takip edebilirim.:slight_smile:

1 Beğeni

Tom Sawyer i okumanizi tavsiye ederim.

2 Beğeni

Teşekkür ederim. Sağ olun.

1 Beğeni

Size öneri olarak benim küçüklüğümde elimden geçen çok tatlı birkaç kitabı sıralayablirim.
1)Eduard Uspenski-Fedor Amca. Bu kitaba bayılırım, çocukken de çok severek okumuştum ama sanırım şimdilerde baskısı yoktur.
2)Kız Dedektif Sam, Kız Dedektif Sam-Çalınan Kutu
3)Cem yayınevinden çıkan ve çocuk kitapları arasında yer alan Küçük Vampir Serisi vardı benim küçükken zevkle okuduğum.
4)Ve tabiki JoséMauro de Vasconcelos-Şeker Portakalı.
5)Aslında bu listeye bir Küçük Prens de eklenir.
Umarım baskıları bulabilirsiniz, bulursanız müthiş olur. Keyifli okumalar.

1 Beğeni

@Deren_Celenk Afedersiniz bu kitabı çocuk edebiyatı kategorisinde sayabilir miyiz, tamamen bilgilenmek adına soruyorum? :slight_smile:

1 Beğeni

Ben de birkaç öneride bulunmak istiyorum.
☆Jules Verne’yi atlamış gibiyiz. Seksen Günde Devr-i Alem.
☆Oliver Twist
☆Küçük Kadınlar
☆Polyanna
☆Pal Sokağı Çocukları
☆Peter Pan
Eğer masal olarak sayacaksak da Sabahattin Ali masalları…
Gianni Rodari-Masal İçinde Masal
☆Andersen Masalları
☆Sol Ayağım
☆Tom Amcanın Kulübesi
Aaa tabi çocukları şimdilerde kitaba çekmenin en güzel yolu onlara fantastik kitapları alıştırmak. Mesela Harry Potter ne güzel olur. Ama bizde se Muzaffer Izgi’nin Hayri Pıtır’ı var o da çok güzeldir.

2 Beğeni

Sayamayız dikkatsizliğime denk gelip en sevdiğim romanı yazdım. Şöyle düzelteyim Charlie’nin Çikolata Fabrikası en sevdiğim çocuk romanlarından biridir. Bunu önermem daha uygun olur

3 Beğeni

@Deren_Celenk Teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiniz için:)

1 Beğeni

Ayrıca buraya Jules Verne’nin İki Yıl Okul Tatili kitabını da eklemek istiyorum.

1 Beğeni
  • Charlie’nin Çikolata Fabrikası-Ronald Dahl
  • Çocuk Kalbi-Edmondo De Amıcıs
  • Robınson Crusoe-Denizler Altında 20 bin Fersah
  • Gulliver’in Gezileri-Jonathan Swift
3 Beğeni